OSiR Solec Kujawski jest
laureatem konkursu :

uczestniczy w programie :

Krajowy Turniej Badmintona Juniorów i Młodzików

W dniach 6-7.11.2010 roku w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Solcu Kujawskim, odbył się Zwykły Turniej Juniorów i Młodzików w badmintonie. W turnieju uczestniczyła rekordowa ilość ponad 200 zawodniczek i zawodników, w tym zawodnicy MLKS-u Solec Kujawski.
Spośród solecczan najlepiej spisały się nasze Juniorki - Weronika Grudzina zajęła pierwsze miejsce pokonując w finale swoją koleżankę klubową Aleksandrę Rogowską w setach 21:7;21:6, trzecie miejsce zajęła Emilia Korpus, która uległa w półfinale Aleksandrze Rogowskiej w trzech setach 21:16, 10:21, 21:11. W grze podwójnej Weronika Grudzina/Aleksandra Rogowska zwyciężyły w całym turnieju pokonując w finale parę Melania Kozdra (KS Chojnik Jelenia Góra)/Urszula Nowak (UKS Smecz Bogatynia) w setach 21:11, 21:15.

Wśród młodzików najlepiej spisali się Bartosz Markiewicz który przegrał swój pojedynek w ćwierćfinale z Michałem Kokosickim (KS Wolant Łódź)17:21,22:20,11:21 i zajął ostatecznie miejsce 5-8. Drugim zawodnikiem zasługującym na wyróżnienie był Marcin Jóźwiak, który po pokonaniu swojej grupy eliminacyjnej przegrał z Szymonem Andrzejewskim (bezklubowy) 6:21,10:21 i uplasował się na miejscu 9-12.

W grze podwójnej do finału dotarła para Bartosz Markiewicz/Axel Marciniak(MLKS Solec Kujawski), którzy niestety przegrali z parą Kamil Gocan/Szymon Jaworski(MKB Lednik Miastko) w setach 13:21, 15:21 i ostatecznie zajęli drugie miejsce.